- Szczegóły
Pa4X OS NEXT to odświeżone wydanie systemu operacyjnego przeznaczonego dla Korga pa4x, dostępnego od początku marca 2019 bez jakichkolwiek dodatkowych opłat. Zupełnie nikt się tego nie spodziewał.
Trzeba przyznać, że na tegoroczny THE NAMM SHOW 2019, Korg wytacza ciężkie działa. Wystarczy wspomnieć o nowych odsłonach Korga Krossa czy Kronosa SE
Do poprawnego zainstalowania systemu wymagane jest posiadanie wcześniej zainstalowanej wersji co najmniej 2.0 (Przeczytaj: Jak sprawdzić wydanie aktualnie posiadanej wersji systemu?), oraz pamięci typu Pendrive a na niej co najmniej 150 MB wolnego miejsca. OS v3.0 datowany jest na 22 marca 2019 (data kompilacji systemu).
Dowiedz się: W jaki sposób (krok po kroku) zainstalować system operacyjny v3.0/3.01 w Korgu pa4x? (Korg pa4x tutorial)
Nie da się ukryć, że producent stale podnosi poprzeczkę a instrument, który jest na rynku od dobrych kilku lat przez aktualizację nabiera świeżości (i nie straszna mu konkurencja). Użytkownicy Yamahy w takim przypadku musieliby zainwestować w kolejny keyboard – sorry Yamaha ale tak właśnie jest.
Przczytaj również: Korg pa4x v2.0 OS - nowy system operacyjny dla Korga (szczegółowe informacje)
Myślisz o sprzedaży Korga pa? – możesz o tym zapomnieć a przynajmniej przekonać się do nowego systemu operacyjnego.
Poniżej materiał wideo prezentujący w skrócie wszystko to, czego można się spodziewać po aktualizacji 3.0/3.01
Czytaj więcej: KORG Pa4X OS NEXT v3.0/3.1 nowy system operacyjny dla Korga Pa4X JUŻ DO POBRANIA
- Szczegóły
Aby móc swobodnie wymieniać pliki pomiędzy komputerem a dyskiem instrumentu serii Korg pa NIE MA potrzeby korzystania z żadnego dedykowanego sterownika (z ang. driver).
Do podłączenia wykorzystujemy standardowy przewód drukarkowy ze złączem USB, a który wpinamy z poziomu złącza zlokalizowanego na tylnym panelu instrumentu.
Przeczytaj również: Jak prawidłowo podłączyć mikrofon do Korga pa3x/pa4x? (Korg pa4x tutorial)
- Szczegóły
Korg udostępnił zaktualizowane wydanie systemu operacyjnego przeznaczone dla modelu aktualnej generacji: Pa1000 OS v 1.3.1
Zmiana zasadniczo jedna usuwająca błąd powodujący niszczenie próbek będących w pamięci w chwili, gdy instrument nadpisywał istniejące w systemie.
Pobierz Pa1000 OS w wersji 1.3.1
Przeczytaj również: Czy warto zmienić Korga pa900 na korga pa1000? WARTO! Oto 28 powodów
Czytaj więcej: Dostępność aktualizacji systemu operacyjnego dla modelu Korg pa1000 v1.3.1
- Szczegóły
Kalibracja ekranu dotykowego do prosta operacja, której celem jest poprawa czułości oraz reakcji dotykowego wyświatlacza zainstalowanego w instrumentach Korg serii Pa (nie dotyczy modelu Pa50).
- Szczegóły
System nagłośnieniowy KORG PaAS, to obok sterownika EC-5, opcjonalne wyposażenie przeznaczone dla instrumentów marki Korg Pa3x oraz Korg pa4x. Pierwotnie zaprezentowany został podczas premiery Korga pa3x w 2011 roku. Jest on w pełni kompatybilny z modelami:
- Korg pa3x International
Korg pa3x Musikant - Korg pa4x International
Korg pa4x Musikant - Korg pa3x Oriental
Dotyczy modeli: 61/76 klawiszy.
Przeczytaj również: Korg pa4x oraz Korg pa3x bez tajemnic
Wysokiej jakości nagłośnienie PaAS nie wymaga osobnego wzmocnienia, kabli oraz dodatkowego zasilania - przez co jest bardzo wygodne. PaAS został specjalnie zaprojektowany, aby podłączyć go bezpośrednio do klawiatury. Jest to przydatne rozwiązanie zarówno do użytku domowego, oraz jako system nagłośnieniowy na małej scenie, bądź jako odsłuch. Takie rozwiązanie obniża masę instrumentu.
Czy system PaAS zastępuje w 100% zastąpi odsuch na scenie?
Absolutnie nie. Powodem jest zbyt mała moc wyjściowa.
Jak przedstawia się specyfikacja takiego nagłośnienia?
- System: 3 kanałowy system wzmacniający
- Moc: 2x20 Watt (dla średnich i wysokich częstotliwości) + 1x40 Watt (subwoofer)
- Głośniki: 5 Głośników: 2 średniozakresowe (80 mm) + 2 tweetery + Dual Coil subwoofer (130 mm).
- Obudowa: Aluminiowa obudowa z systemem Bass Reflex
- Połączenia: Bardzo proste podłączenie. Zasilanie i sygnał dźwiękowy z Pa3X/Pa4x są przesyłane za pomocą specjalnego łącznika, który jest automatycznie dołączany do klawiatury. Bez żadnych kabli, bez dodatkowego zasilania.
- Wymiary (Szerokość x Wysokość x Długość): 992 x 173 x 137 mm
- Waga: 5.7 kg
Czy głośnik montuje się szybko?
Czytaj więcej: Czy warto zainwestować w system PaAS do Korga pa? (Korg pa3x/pa4x tutorial)
- Szczegóły
Zestawialiśmy już dla Was Korga pa4x z Korgiem pa1000. Porównywaliśmy również modele: Korg pa1000 z Korgiem pa700. Przedstawialiśmy aspekty, które przemawiają za przesiądką z Korga pa900 na model pa1000. W dniu dzisiejszym porównamy sobie modele budżetowe: tegorocznego Korga pa700 oraz model, który zadebiutował w roku 2013: Korga pa600. Zatem zaczynamy:
Różnice pomiędzy tytułowymi instrumentami. Wyboldowana informacja dotyczy modelu pa700:
Czytaj więcej: Jak Korg pa700 wypada na tle modelu z roku 2013: Korga pa600? - różnice
- Szczegóły
Premiera obu pakietów z przeznaczeniem dla instrumentów Korg pa700 oraz pa1000. Znamy już datę premiery rozszerzeń MUSIKANT oraz szczegóły na temat ich zawartości. Poniżej pełna informacja.
Zawartość pakietu dla Korga pa700
- Style: 200
- Zestawy Keyboardset: 200
- Zestawy perkusyjne 31
- Barwy: 244
- Wpisy w songbook: 300
- Próbki PCM: 180 MB
Cena pakietu dla korga pa700: 144 Euro ( okolo 606 zł)
Czytaj więcej: Korg pa1000 vs Korg pa700 Pakiet Musikant znamy ceny oraz zwartość rozszerzeń
- Szczegóły
Wielu użytkowników często zastanawia się jakie są różnice między modelami Korg pa4x w wersji International (wersja międzynarodowa) vs Korg pa4x Musikant (wersja przeznaczona na rynek niemiecki). Poniższy tekst ma na celu wskazanie tych najważniejszych.
Przeczytaj również: Korg pa4x International vs Yamaha Genos – podobieństwa i różnice
W poniższym zestawieniu wylistowałem różnice pomiędzy tytułowymi instrumentami wytłuszczając informację odnoszącą się do wersji Korg pa4x Musikant:
Czytaj więcej: Korg pa4x International vs Korg pa4x Musikant – różnice (aktualizacja 2018)
- Szczegóły
Tytułowe keyboardy, o których spekulowali użytkownicy już jakiś czas temu, miały swoją światową premierę 31 sierpnia 2017. Oba czerpią pełnymi garściami ze swojego starszego brata. Stanowią one dopełnienie aktualnej serii w linii pa4x i zastępują dotychczasowe modele odpowiednio pa900 i pa600. W zamyśle będą rywalizować z modelami Yamaha S970 oraz S770.
Jakie są zasadnicze różnice pomiędzy Korgiem pa1000 a Korgiem pa700? Poniższy tekst ma na celu wskazanie tych najważniejszych. (Uwaga: lista aktualizowana na bieżąco).
- Szczegóły
Melliflous nazwa bezpłatnej biblioteki barw przeznaczona dla instrumentu marki Korg Pa4X. Znajdziemy tutaj brzmienia piana, basu, tłuste syntetyczne brzmienia, leady oraz pady. Całość podzielono na dwie części:
- Pierwszą stanowią 64 programy wzbogacone od dodatkowe efekty, szczególnie użyteczne, gdy korzystamy z barw pojedynczo z poziomu upper oraz lower.
- Drugą stanowią te same programy co powyżej, jednakże bez dodatkowych efektów (te sprawdzą się w przypadku gry „na żywo”).
Pomimo że mamy tutaj do czynienia z pakietem tych samych programów, należy zauważyć, że zastosowanie efektów drastycznie wpływa na ostateczny kształt brzmienia.
Paczkę pobieramy ze strony producenta (link poniżej).
Czytaj więcej: Melliflous pobierz 64+64 bezpłatne brzmienia dla Korga pa4x
- Szczegóły
Na początku porozmawiajmy o stylach. W Korgu pa4x znajdzimy do dyspozycji 624 komórki FAVORITE/USER (pomijamy puste komórki, które znajdziemy w poszczególnych grupach FACTORY).
Powiedzmy, że dysponujemy pokaźną kolekcją 1200 dodatkowych styli, do których chcielibyśmy mieć dostęp w dowolnym momencie z poziomu FAVORITE/USER. I tutaj z pomocą przychodzi opcja Direct Styles.
Jak zatem załadowć 1200 styli mając do dyspozycji nieco ponad 600 komórek?
Czytaj więcej: Zrozumieć Direct Styles w Korgu pa4x (Korg pa4x tutorial)
Strona 3 z 9