Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Mały żarcik 2012/09/19 16:44 #17383

  • zgraja
  • zgraja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Nie wychodząc z domu wspomagaj naukowców w badaniach kształtujących przyszłość świata. Aby dowiedzieć się więcej wejdź na stronę: http://www.boincatpoland.org
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 1
Załączam mój eksperyment z Vocodex'em sprzed kilku miesięcy. Do tej pory nie udało mi się odkryć takiego ustawienia parametrów wtyczki Vocodex, które pozwoliłoby zmienić mój ohydny głos, w głos Taio Cruza. Jeśli komuś udała się ta sztuczka i podzieli się swoją wiedzą na ten temat na tym forum, to będzie miał zapewnioną dozgonną wdzięczność nie tylko moją, ale także i innych forumowiczów borykających się z podobnym problemem :)

Załącznik VoiceSurgery.mp3 nie został znaleziony

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez zgraja.

Odp: Mały żarcik 2012/09/20 16:07 #17386

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie zmienisz oryginalnej barwy głosu. Vocodex tym bardziej do tego nie służy, działa trochę jak analogowy Talkbox. Dźwięk wejściowy, czyli np. dźwięk syntezatora jest modulowany Twoim głosem. Tak samo jak podczas mówienia wydmuchujesz powietrze i modulujesz je ustami tworząc słowa, tak samo działa Talkbox który poprzez rurkę wpuszcza dźwięk do gardła i zostaje on modulowany ruchem ust. Vocoder działa podobnie tylko elektronicznie na zasadzie analizy częstotliwości Twojego głosu i aplikuje to na brzmienie wejściowe. Nie zmienisz więc barwy głosu na inną. Chociaż kto wie czy nie byłoby możliwe skonstruowanie urządzenia które pozwalało by nagrać próbkę "czystego" głosu kogoś innego w formie "AAAAA" i aplikować właśnie tak jak robi to Talkbox. Ktoś poruszałby ustami dźwiękiem kogoś innego :P. Jednak to tylko taka fantazja, nie słyszałem jeszcze o takim urządzeniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Mały żarcik 2012/09/21 21:15 #17405

  • zgraja
  • zgraja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Nie wychodząc z domu wspomagaj naukowców w badaniach kształtujących przyszłość świata. Aby dowiedzieć się więcej wejdź na stronę: http://www.boincatpoland.org
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 1
N.E.X., jest jedna wtyczka, która daje dość dobre efekty nawet z beznadziejnym wokalem. Jest to SONiVOX Vocalizer: SONiVOX Vocalizer .
Podejrzewam, że działa na podobnej zasadzie jak Vocodex. Niewykluczone, że dobierając odpowiednią nośną dla Vocodexa udałoby się uzyskać podobne brzmienie. Mi się ta sztuczka nie udała, ale być może mojego wokalu nawet najlepsza wtyczka nie jest w stanie przerobić tak, by nadawał sie do słuchania? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez zgraja.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena