Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zaproszenie na on-music.pl 2012/07/17 17:55 #16733

  • on-music.pl
  • on-music.pl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 1
Cześć!

Chciałbym ponowić swoje zaproszenie (wystosowane w dziale powitań) do wspólnej zabawy na on-music.pl. To mała stronka dla wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób tworzą muzykę. Jej celem jest zebranie w jednym miejscu wszelką (amatorską i profesjonalną) twórczość muzyczną.

Strona została maksymalnie uproszczona pod względem wizualnym i technicznym - liczą się tu tylko dokonania Twórców, zawarte w fonotekach on|music.

Dajcie znać, czy strona, na której można stanąć w szranki na liście (opartej o głosowania odwiedzających on-music.pl) z innymi Twórcami - ma szansę na przetrwanie? Czy ludzie będą do niej wracać?

W każdym razie zapraszam wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób tworzą muzykę do wspólnej zabawy na stronie on-music.pl

Pierwsze utwory już są - co o nich sądzicie?

Najnowsze informacje o tym co dzieje się na on-music.pl, znajdziecie także na FanPage'u:

www.facebook.com/pages/on-musicpl/164834360299100

Pzdr
Marcin
on|music
on/music – w radio tego nie usłyszysz ...jeszcze
(maks. 10 MB'towe pliki MP3, do których Twórca ma prawa - covery/remixy także z licencją)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zaproszenie na on-music.pl 2012/07/17 20:56 #16736

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Uważam, że nie, a tą pesymistyczną postawę odziedziczyłem ponieważ uczestniczyłem już w wielu takich projektach. Każdy się rozsypał prędzej czy później. Mam na myśli tutaj typowe wystawianie muzyki, rankingi, konkurowanie z innymi czy ocenianie. Szybko robi się kółko wzajemnej adoracji, z zewnątrz nikt na to nie wejdzie, bo nie ma po co więc idea "daj się posłuchać" nie istnieje. Soundlab czy BeatsFactory z tym walczyli i próbowali stworzyć składanki aby promować twórców, ale szału nie było. W ekstremalnych przypadkach pozostawali sami początkujący, a dyskusje przeradzały się w "kdzie moge znalec wtyczke nexus prosze o linki!!11oneone". Forum, takie jak vsti.pl, opiera się trochę na czymś innym i poza wystawianiem muzyki są dyskusje i pytania na poważniejsze tematy, małe ale dalej funkcjonuje.

Prawda jest taka, że jeżeli ktoś robi bardzo dobry materiał szybko znajdzie swoje miejsce, labela czy eventy. Przez to serwisy takie jak ten mają bardzo niski poziom.

Co do samej strony - jest prosta to fakt, ale niestety mało przejrzysta. Jest galeria i właściwie tylko tyle. Nie ma żadnej informacji o co chodzi, żadnego "o projekcie", nic. Logo bije po oczach i nie zachęca tą czcionką oraz tłem. Forum jest praktycznie nieczytelne. Nie ma informacji o twórcach, żadnego tekstu, czasu trwania utworu ani opisów. Początkowe utwory także nie zachęcają, sprawia to teraz wrażenie jakby były tylko po to aby czymś wypełnić serwis z początku. Jeżeli jest inaczej to tym bardziej nie widzę sensu komentowania, jeżeli jeszcze by się dało. Wszelkie porady wyjdą drugim uchem, a w lepszym przypadku autor oskarży o "hejterstwo", bo jego dzieło jest cudowne.

Jeżeli masz pomysł jak zaradzić wyżej wymienionym problemom, żeby nie powielić błędów poprzedników to życzę powodzenia. Sam jednak nie skorzystam, bo idea publikowania utworów do oceny jak i oceniania innych jest mi coraz bardziej daleka, jak wyżej.

Mały edit: Jeżeli to tak na poważnie z tym serwisem to radzę przemyśleć jeszcze raz całą strategię. Przede wszystkim rozbudować samą stronę o podstawowe i niezbędne funkcjonalności, a dopiero potem w fazie zamkniętej zbierać użytkowników. Uruchomienie serwisu z 4 osobami i opisywanie walki o toplistę na facebook wygląda co najmniej niezachęcająco, trochę tak jakby koledzy zrobili sobie stronkę. Poważnie, jeżeli to miałoby wypalić na większą skalę, lub w ogóle, przydałoby się zupełnie inne podejście.
Za tę wiadomość podziękował(a): on-music.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Zaproszenie na on-music.pl 2012/07/18 08:03 #16739

  • on-music.pl
  • on-music.pl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 226
  • Otrzymane podziękowania: 1
Bardzo dziękuję za szczerą, rzeczową opinię i odpowiedź - choć nie napawa optymizmem.
Zgadzam się,że strona ma wiele braków i niedoskonałości. Niestety nie było mnie stać na coś lepszego. Mam nadzieję, że to co jest teraz, to tylko pierwsze „koty za płoty”, ponieważ mam jeszcze plany związane ze stroną i zbieram budżet na rozbudowę. Możliwe, że jestem niepoprawnym optymistą, ale wierzę, że wiele zależy od ludzi, którzy na nią trafią. Z pewnością nie jest to kącik wzajemnej adoracji  Naprawdę uważam, że taki SZNOK robi fajną muzykę i bardzo się cieszę, że zaszczycił swoimi utworami on-music.pl.
Właśnie na takich Twórców „z pasją” liczę. Mam nadzieję, że dla takich ludzi nie jest najważniejszy wygląd strony, a pewne niedogodności są do przeżycia. Oczywiście zobaczymy, co z tego wyjdzie, bo założenia nie zawsze idą w parze z rzeczywistością 

Na razie moim celem jest zebranie jak największej liczby Twórców, a później wspólnie zastanowić się z nimi, co warto by było usprawnić na stronie, dla wspólnego dobra.

Jeśli chodzi o Twoje uwagi, to (jeśli mogę) prosiłbym Cię o to, żebyś napisał na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , gdy coś jeszcze wpadnie Ci do głowy, co należałoby poprawić, zmienić w koncepcji on|music.

Z góry dziękuję!
Pozdrawiam
Marcin
on|music
on/music – w radio tego nie usłyszysz ...jeszcze
(maks. 10 MB'towe pliki MP3, do których Twórca ma prawa - covery/remixy także z licencją)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena