Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zapraszam na troche relaksu :D 2012/07/15 14:47 #16701

  • termi330
  • termi330 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
DJ TeRmi - Help Me, Please (Original Mix) Zapraszam na taka bardziej spokojniejsza muzykę :) Szczerze mówić co sądzicie o tym jak technicznie itd. Z góry dzięki ;] a jak się podoba to "Like" mile widziany :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez termi330.

Odp: Zapraszam na troche relaksu :D 2012/07/16 11:18 #16713

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jak poprzednio, wszystko co mogłeś, zrobiłeś źle, chciałem się doszukać choć jednego dobrego elementu ale nie mogę...

Jest nierówno, rozłazi się, rytmu nie trzyma, przede wszystkim fałszuje - dziwne akordy i jeszcze dziwniejsza melodia po losowych klawiszach. Technicznie nawet nie oceniam, bo najpierw musi być muzyka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zapraszam na troche relaksu :D 2012/07/16 14:18 #16715

  • termi330
  • termi330 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0

N.E.X. napisał: Jak poprzednio, wszystko co mogłeś, zrobiłeś źle, chciałem się doszukać choć jednego dobrego elementu ale nie mogę...

Jest nierówno, rozłazi się, rytmu nie trzyma, przede wszystkim fałszuje - dziwne akordy i jeszcze dziwniejsza melodia po losowych klawiszach. Technicznie nawet nie oceniam, bo najpierw musi być muzyka.


Jestes pewnie ze przesluchales cale ? Nie mowie o przewijaniu troche tu i tu, tylko cale sekunda po sekundzie, i szczerze moze AZ tak bardzo to sie nie znam jak zawodowcy, ale umiem rozroznic falsz i "losowe klawisze", po pierwsze tu jest melodia, muzyka itd. A moze robisz jakas muzyke ? Dasz mi i sam sprawdze jak ty to robisz, jest rowno i nie falszuje najwidoczniej nie posluchales calego i inny ze tak powiem DJ'e inaczej ocenili to co ty tutaj mowisz i szczerze nie mam nic do ciebie ale zastanow sie nad tym co piszesz... pozdro
A muzyka jest i podoba sie niektorym .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez termi330.

Odp: Zapraszam na troche relaksu :D 2012/07/16 14:43 #16716

  • bassdrum
  • bassdrum Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć,

Ogólnie biorąc, wykorzystałeś całkiem dobrze wpadające w ucho dźwięki; zaś nie całkiem dobrze je ze sobą zgrałeś. Dlatego też proponuje przede wszystkim skrócić długość trwania utworu, wybrać tym samym najciekawsze z niego efekty, "skorygować" wreszcie dwa piana. Jak na moje laickie ucho "kick" jest dobry, jednak należało by bardziej zaznaczyć "clap", usunąć "scracht" i "vocal" (wpleść jakiś dłuższy), a co istotniejsze - popracować nad przejściami.

Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zapraszam na troche relaksu :D 2012/07/16 20:03 #16718

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Zawsze jeżeli coś oceniam to poświęcam na to z 15-20min aby przesłuchać całe kilka razy. Nie inaczej tutaj.

Nie powiesz mi chyba, że np. wokal pasuje do tych padów? Kawałek jest cienki pod każdym względem i wygląda jak bardzo wczesny szkic, brakuje wielu elementów. Jeżeli tego nie dostrzegasz, to jest to problem nad którym to Ty powinieneś się głęboko zastanowić dlaczego tak jest. Zrobienie czegoś źle i nie zdawanie sobie z tego sprawy, a w ekstremalnych przypadkach jeszcze polemika bez argumentów w niczym Ci nie pomoże aby być coraz lepszym w tym co robisz.

Co do "pokazywania" sobie muzyki, nie będziemy tutaj robić konkursu kto jest lepszy. Mam rozumieć, że jeżeli Ty uważasz, że jest super, kolega DJ także, no to ja na pewno nie mam racji. Po co więc wystawiasz ten kawałek do oceny? Dla samych pozytywnych opinii? W tej branży, szczególnie we wczesnych początkach, potrzeba trochę pokory i samozaparcia żeby wchłaniać dużo wiedzy. Spoczywanie na laurach, bo kolega, jak to napisałeś, "że tak powiem DJ" powiedział, że jest super nie jest dobre dla nikogo.

Wyślij od razu ten kawałek do jakiejś wytwórni, jak jest dobry to sam się zweryfikuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zapraszam na troche relaksu :D 2012/07/16 20:24 #16720

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
termi330
Dziwi mnie to ,że na prawidłową i zasadną krytykę reagujesz moim zdaniem nie właściwie,ale bardziej dziwi mnie opinia Twoich kolegów Dji.(grają w klubach lub wydają płyty?)Nie trzeba być zawodowcem aby wyłapać w Twoim tworze mnóstwo padaki i błędów.Z tytułu wnioskuję,że potrzebujesz pomocy;)Zgodzę się z N.E.X.em że wałek tak naprawdę ssie na całej linii.Oczywiście jestem amatorem i mogę się mylić...Oddałeś wałek do recenzji,to szykuj się na cięgi.W tym przypadku o laurach nie może być mowy.
Popraw się i bądź tak jak i my pokorny,a będzie dobrze.Słuchaj się forumowiczów,a dzięki temu poprawisz błędy jakie popełniasz.
Pozdrawiam.
P.S. na przyszłość przynajmniej w skrócie opisz,jakie wtyki czy sample użyłeś do produkcji i na jakim DAWie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MadDziadPL.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena