Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Belinda Carlisle - Heaven Is A Place On Earth (rmx Dj 1982) 2012/04/25 14:36 #16013

  • Dj 1982
  • Dj 1982 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Tytuł i Wykonawca: Heaven Is A Place On Earth (rmx Dj 1982) - Belinda Carlisle

Gatunek: Dance

Wykorzystywane oprogramowanie: FL Studio 9

Wykorzystywane wtyczki: V-Station, Nexus

Wykorzystane efekty: Compressor, Peak Controller, Parametric EQ2, Stereo Enchancer, Reeverb 2

Załącznik 006BelindaCarlisle-HeavenIsAPlaceOnEarthrmxDj1982.mp3 nie został znaleziony

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Belinda Carlisle - Heaven Is A Place On Earth (rmx Dj 1982) 2012/04/25 21:53 #16014

  • darson
  • darson Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Skocznie jest, dobry pomysł tylko nie stroi tam coś. W pierwszej części bas nie trzyma odpowiedniej tonacji a pod koniec gdzie wokal idzie w górę to już w ogóle rozjechało się wszystko. Nie wiem czy to taka jakość acapelli? Czy wrzuciłeś jakiś efekt dziwny na wokal? Rozedrgany wokal jest strasznie. Chwila odpoczynku od projektu i na świeże ucho wszystko się poprawi.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dj 1982

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Belinda Carlisle - Heaven Is A Place On Earth (rmx Dj 1982) 2012/04/26 09:32 #16015

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Ja powiem tylko, że za dużo pogłosu i nie da się słuchać. Wielokrotnie o tym wspominałem, inni o tym wspominają, w dodatku to słychać przecież, że im mniej tym lepiej. Jeżeli będę chciał posłuchać sobie rozmazanego dźwięku z ogromnym pogłosem to wyniosę wszystkie meble z największego pokoju i postawie głośniki. Nie o to chodzi, że teraz to takie suche miksy się robi "bo tak", tylko, że ostro przegiąłeś i tyle to nawet w latach 80' nie stosowano na nagraniach koncertowych.

Pod koniec faktycznie coś nie gra, być może zmieniła się tonacja wokalu na samej końcówce, kiedyś tak robiono często żeby zwiększyć napięcie, weź poprawkę na to, bo coś nie tak tam jest.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dj 1982

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Belinda Carlisle - Heaven Is A Place On Earth (rmx Dj 1982) 2012/05/02 19:09 #16049

  • Dj 1982
  • Dj 1982 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam sory że dopiero teraz odpowiadam.
A więc tak że czywiście reeverb jest na clap, open hats, melodi, basie, arpie i vocalu. A tylko dlatego że remix robiłem dawno temu i jeszcze nie wiedziałem o Twioch uwagach dot. pogłosu N.E.X. Zmienie to.
Wokal taki mi wyszedł po dopasowaniu acapelii do bitu żadnego dziwnego efektu nie nanosiłem tylko stereo enchancer i ten nieszczęsny reeverb...
W końcówce wokal gra wyżej i właśnie nie wiedziałem co z tym zrobić może gdybym podniusł o oktawe wyżej wszystko co gra z tym wokalem w końcówce by pasowało?? jak myślicie.
Dołączam jeszcze acapele po dopsowaniu do bitu i przed - dla porównania.

Załącznik BelindaCarlisle-HeavenIsAPlaceOnEarthacapella-podopasowaniudobitu.mp3 nie został znaleziony



Załącznik BelindaCarlisle-HeavenIsAPlaceOnEarthacapella.mp3 nie został znaleziony

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Belinda Carlisle - Heaven Is A Place On Earth (rmx Dj 1982) 2012/05/02 19:20 #16050

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
To nic nie da, oktawa to ta sama odległość i dalej ta sama tonacja więc teraz też by pasowało. Musisz spróbować zmienić tonacje na inną w tym ostatnim fragmencie. Zazwyczaj jest to wyższa od poprzedniej. Melodia ta sama więc po prostu przesuń wszystkie nuty o półton do góry i sprawdź czy pasuje, jeżeli nie to o następny półton nie zmieniając odległości. Przypuszczam jednak, że będzie to półton albo cały ton do góry, nie więcej.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dj 1982

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Belinda Carlisle - Heaven Is A Place On Earth (rmx Dj 1982) 2012/05/02 19:35 #16051

  • Dj 1982
  • Dj 1982 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Czyli tak:
Jedną melodie mam graną w tak wokalu pierwsza nuta zaczyna się od G# oktawa5 to mam przenieść żeby zaczynała się od A czy A#?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Belinda Carlisle - Heaven Is A Place On Earth (rmx Dj 1982) 2012/05/02 20:21 #16055

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Zaznaczasz wszystko i przesuwasz o jedno pole do góry czyli półton. Jeżeli przesuniesz G# o półton to wyjdzie A, jeżeli o cały ton czyli dwa półtony to A#.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dj 1982

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Belinda Carlisle - Heaven Is A Place On Earth (rmx Dj 1982) 2012/05/02 21:09 #16057

  • Dj 1982
  • Dj 1982 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Przeniosłem wszystko o cały ton, polikwidowałem reeverby na elementach perkusji które wyżej wymieniłem dałem tylko malutkie pogłosy na melodi, arpie polikwidowałem je w mikserze dałem tylko na wtyczkach i tak gra:

Aha mam tylko jeszcze jedno pytanie,
czy to prawda że bass powinien grać w mono?
bo gdziś słyszałem o tym w jakim tutorialu.

Załącznik 006BelindaCarlisle-HeavenIsAPlaceOnEarthrmxDj1982.mp3 nie został znaleziony

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena